Jakie zaproszenia ślubne wybrać? – 5 wskazówek
25 lut

Jakie zaproszenia ślubne wybrać? – 5 wskazówek

Niedługo jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu? Macie już listę gości, datę, salę? W takim razie pozostał tylko jeden mały, ale jakże znaczący element – wybór zaproszeń ślubnych. Wbrew pozorom to nie takie łatwe, zwłaszcza, że oferta jest naprawdę bogata i różnorodna. Jak zatem sprawić, by zaproszenia ślubne idealnie pasowały do Was, Waszego wyobrażenia? Nic prostszego, wystarczy skorzystać z poniższych wskazówek.

  1.       Idealne zaproszenia ślubne - intymny akcent Pary Młodej

Pomimo tego, że wybór zaproszeń ślubnych jest ogromny, wiele par decyduje się stworzyć coś własnego. To świetne rozwiązanie, zważywszy na fakt, że ślub i wesele to czas, który będziecie pamiętać do końca życia. Przygotowując zaproszenia ślubne według własnej idei, przekazujecie gościom cząstkę Was. Nie macie pomysłu jak to zrobić? Wystarczy, że zastanowicie się nad tym co Was połączyło lub łączy. Może to być zawód przez Was wykonywany, hobby, słowa ulubionej piosenki. Niezależnie od wyboru, chodzi o sedno – o to, by w zaproszeniu ślubnym pokazać siebie, wprowadzić atmosferę intymności, dostępną jedynie dla nielicznych – gości weselnych. Świetnym pomysłem może być Wasza karykatura jako strona tytułowa. Dzięki temu, Wasze zaproszenie ślubne będzie niezapomniane i zabawne.

  1.       Miejsce na ślub – pomocną wskazówką przy wyborze zaproszeń ślubnych

Jeśli nie macie pomysłu na swoje zaproszenia ślubne, wystarczy, że zastanowicie się nad miejscem, w którym będzie odbywać się Wasze przyjęcie weselne. Decydując się na świętowanie w tradycyjnej, staropolskiej, wiejskiej chacie, możecie się tym zainspirować i dodać ten motyw lub poszukać go w już gotowej formie. Takie zaproszenie ślubne na pewno będzie się ładnie prezentować i będzie idealnie wpasowywało się w całość.

  1.       Zaproszenie ślubne w weselnym stylu

Coraz częściej wesele organizowane jest w konkretnym stylu i wszystko dobierane jest pod dany motyw. By dopełnić całości w podobnym tonie powinny być również zaproszenia ślubne. Dzięki temu mamy ułatwione zadanie przy ich wyborze. Zatem jeśli Wasze wesele przewiduje elementy stylu rustykalnego, inspirujmy się tym, szukając tego motywu w zaproszeniach ślubnych. Wtedy możemy być pewni, że nasze przyjęcie i cały ten wyjątkowy dzień będą dopięte na ostatni guzik, a dzięki spójności poszczególnych elementów, zapanuje niezwykła harmonia.

  1.      Dodatkowe informacje na zaproszeniu ślubnym

Standardowe zaproszenie ślubne zawiera datę, miejsce i godzinę zawarcia ślubu. A co może być w Waszym? Między innymi informacja o tym czego sobie życzycie zamiast bukietów i wiązanek. Może uwielbiacie czytać książki i chętnie powiększycie swoją biblioteczkę? A może jesteście koneserami wina? Niezależnie od tego, co sobie życzcie, dobrze by ta informacja znalazła się to w Waszym zaproszeniu ślubnym, dzięki temu możecie uniknąć nietrafionego prezentu. Poza tym, to również niemałe ułatwienie dla gości weselnych.

  1.       Personalizowane czy gotowe – ceny zaproszeń ślubnych

Ceremonia ślubna i przyjęcie weselne wiążą się z dużymi kosztami finansowymi, dlatego cena zaproszenia ślubnego odgrywa niebagatelną rolę. Warto zastanowić się nad tym, czy chcemy zaproszenia spersonalizowane, preferujemy gotowe a może w pakiecie są na przykład zawieszki na butelki lub winietki na stół. Na początku dobrze jest zapoznać się z wieloma ofertami i wybrać te najbardziej interesujące. Gdy zależy Wam na jak najtańszej opcji, świetnie sprawdzą się gotowe zaproszenia ślubne, które sami wypełniacie. Jeśli jednak macie własną wizję, to dobrze skorzystać ze spersonalizowanej oferty. Decydując się na to rozwiązanie, warto rozważyć zakup próbek zaproszeń ślubnych. Dzięki temu unikniemy wpadki.

Wybór zaproszenia ślubnego nie jest zadaniem łatwym, co nie znaczy, że nie niemożliwym. Ważne jest, by na spokojnie zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy. Warto wziąć pod uwagę styl przewodni wesela, cenę finalną produktu, miejsce wydarzenia. Te wskazówki z pewnością podpowiedzą, czego tak naprawdę potrzebujemy – a to krok do tego, by uczynić własną ceremonię idealną.