Dlaczego warto wybrać oryginalne zaproszenia ślubne?
7 lis

Dlaczego warto wybrać oryginalne zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne to jeden z najważniejszych etapów przygotowań. Są ono formą kontaktu narzeczonych z gośćmi i mogą wywrzeć na bliskich dobre wrażenie. Wybór oryginalnego zaproszenia na ślub jest w tym przypadku istotnym zadaniem i dodatkiem do oryginalnego przebiegu ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

Rodzaje oryginalnych zaproszeń na ślub

Można zaproszenie sprowadzić do prostego przekazu informującego o naszym ślubie.

Nastawiając się na oryginalność można wziąć pod uwagę takie zaproszenia na ślub takie jak:

  • ręcznie robione,
  • ze zdjęciem,
  • wyjątkowo zapakowane, na przykład w pudełko,
  • imienne.


Oryginalność to także gra kolorami i wybór ciekawego kształtu.

Każdy z nas może mieć potrzebę bycia oryginalnym. Może to być związane z przebiegiem całej uroczystości ślubnej. O ile ślub zawierany jako sakrament w wyznaniach chrześcijańskich odbywa się w świątyniach, o tyle ceremonia ślubu cywilnego może odbyć się w różnych miejscach. Oryginalny styl zaproszenia ślubnego może wynikać ze stylu zaaranżowania całej ceremonii i zabawy weselnej.

Poszukiwanie najnowszych trendów w zaproszeniach weselnych może być przejawem oryginalności. Renomowana firma powinna mieć w ofercie ciekawe propozycje, które nawiązują do nowych trendów odnośnie stylu, wzornictwa oraz dekoracji. Z pewnością zaspokoi to potrzeby przyszłych małżonków i pozwoli dobrać wzornictwo bez kompromisów.

Zaproszenia ślubne jako podkreślenie wyjątkowości naszej ceremonii

Jeżeli narzeczeni mają zdolności artystyczne, z pewnością zauważą urok oryginalnych i niebanalnych zaproszeń ślubnych. Będą wówczas poszukiwać w ofercie czegoś nietypowego albo specyficznego, co spełni ich oczekiwania lub sami zaproponują wykonawcy zaproszeń ślubnych niestandardowe rozwiązanie. Zawsze jednak należy zachować umiar, ponieważ nadmiar ozdób lub tekstów może wyglądać nieodpowiednio do okazji wręczania zaproszeń.

Ślub i wesele to wyjątkowe uroczystości, natomiast czas, który je poprzedza należy dobrze zagospodarować. Wszystko przebiegnie zgodnie z planem także w kwestii zaproszeń, gdy zostaną one odpowiednio wcześnie wybrane i zamówione. Większa jest wtedy szansa, że wszyscy goście otrzymają swoje zaproszenia w odpowiednim czasie.

Otwartość firmy tworzącej zaproszenia ślubne na pomysły narzeczonych

Firma wykonująca zaproszenia ślubne powinna mieć obszerną ofertę gotowych rozwiązań, począwszy od klasycznych, poprzez zabawne i skończywszy na rozwiązaniach najnowszych i niestandardowych. Ważną cechą takiego wykonawcy jest otwartość na realizację indywidualnych pomysłów przyszłych małżonków.

Najbezpieczniej jednak wybierać zaproszenia tradycyjne, eleganckie, w stonowanych kolorach oraz standardowym kształcie. Można wtedy zamówić taki sam wzór dla każdej zaproszonej osoby, bez względu na jej wiek czy gust. Proste formy są zawsze w modzie, więc warto postawić na takie wzornictwo, gdy mamy wątpliwości, jakie zaproszenia wybrać.

Następny tekst poświęcimy zaproszeniom ręcznie robionym na ślub i odpowiemy na pytanie, co sprawia, że warto wybrać taki rodzaj zaproszenia.