Co można kupić w zestawie z zaproszeniami ślubnymi?
5 gru

Co można kupić w zestawie z zaproszeniami ślubnymi?

Zaproszenia ślubne to ważny element przygotowań do tej wyjątkowej ceremonii. Zamawianie tychże zaproszeń jest dobrą okazją, aby poszukać pasujących dodatków. Przyjrzymy się, jakie dodatki można nabyć razem z zaproszeniami weselnym i na co warto zwrócić uwagę, aby uniknąć przesady i zachować styl.

Winietki na stół jako dodatek do zaproszeń ślubnych

Jest to niewątpliwie przemyślany element, gdyż każdy z gości bez kłopotu odnajdzie swoje miejsce przy weselnym stole. W ten sposób nie dojdzie do zbędnego zamieszania i zdenerwowania wśród gości, którzy nie wiedzą gdzie mają zająć miejsce.

Winietki można tworzyć zarówno z papieru lekko fakturowanego, jak też tłoczonego. Wklejki do winietek sporządza się z tektury albo papieru.

Całość można przyozdobić takimi dodatkami jak:

  • wstążka,
  • wklejona koronka,
  • ozdobne tłoczenia,
  • wycięte serduszka,
  • koronkowy papier,
  • diamentowa tasiemka.

Nadruki na winietkę najlepiej robić w kolorze czarnym lub innym ciemnym, kontrastowym do barwy papieru. Ważny jest także dobór czcionki – krój liter powinien być prosty, ewentualnie lekko ozdobny, lecz bez zbędnych elementów dekoracyjnych.

Zawieszki na butelki dopełnieniem zaproszeń ślubnych

Jest to atrakcyjny dodatek przyczepiany do szyjek na butelkach z weselnymi trunkami. Na zawieszce drukuje się wierszyki zachęcające do spełniania toastów za pomyślność państwa młodych i zachęty dla gości, aby bawili się do białego rana. Umieszczane są także imiona nowożeńców i data ślubu. Renomowane firmy mają obszerny wybór zawieszekwierszyków dobrze korespondujących z zawartością zaproszeń ślubnych.

Zawieszki robi się z wybranego rodzaju papieru, także z koronkowego. Ciekawymi rozwiązaniami są wycięte róże lub ozdoby z tasiemki diamentowej. Na zawieszkach, tak jak na winietkach, warto wybrać wyraźny nadruk w zdecydowanym kolorze.

Pozostałe akcesoria, które można dopasować do zaproszeń ślubnych

Niewątpliwie do takich akcesoriów należą pudełka na koperty i prezenty. Innym przykładem są pudełeczka na ciasto, które podarujemy gościom na pożegnanie po zabawie weselnej. Będzie to miła forma wyrażenia przez nowożeńców wdzięczności. Podobną wersją obdarowania gości są paczuszki ze słodkościami typu migdały cukrowe.

Kolejny zestaw godnych uwagi dodatków, które zamówić można wraz z zaproszeniami ślubnymi, stanowią:

  • menu weselne,
  • karta drinków,
  • tablica stołów,
  • numery stołów.

Są to elementy, które ułatwią odnajdywanie się gościom na sali weselnej i w dostępnym wyborze dań i napojów. Z pewnością uatrakcyjnią one nasze przyjęcie, dodając profesjonalnego wymiaru wymagającemu logistycznie przedsięwzięciu, jakim jest ślub i wesele.

Dodatki do zaproszeń ślubnych powinny być zgodne ze stylem wesela

Jest to bardzo ważny aspekt właściwego wyboru zaproszeń na ślub. Trzeba wyraźnie podkreślić, że spójność dekoracji miejsca ślubu i wesela z zaproszeniami ślubnymi i innymi dodatkami jest istotną kwestią. Dokonując tego zakupu, powinniśmy opisać osobie oferującej zaproszenia, w jakim stylu jest utrzymany nasz ślub i wesele. Doświadczona firma z branży zaproszeń ślubnych i dodatków, jest w stanie zadbać o jednolitą koncepcję sprzedawanych produktów. Dzięki szerokiej ofercie łatwo dopasujemy do siebie wszystkie elementy zgodnie z naszymi potrzebami.