Cenny czas od wybrania do wręczenia zaproszeń ślubnych
28 lis

Cenny czas od wybrania do wręczenia zaproszeń ślubnych

Ślub i wesele przeważnie planuje się ze sporym wyprzedzeniem. Nie jest to obowiązująca zasada, ale warto mieć na uwadze chociażby dostępność wolnych terminów w Kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego. Gdy ustalimy termin ślubu i poczynimy inne niezbędne rezerwacje, może okazać się, że będziemy czekać rok na salę weselną. Nie oznacza to jednak okresu bezczynności, a jednym z ważniejszych zadań, na którym powinniśmy się skoncentrować równocześnie z ustalaniem listy gości, jest temat zaproszeń ślubnych.

Wybranie projektu i wykonanie zaproszeń ślubnych

W sklepach stacjonarnych i internetowych mamy wybór wielkiej ilości gotowych wzorów zaproszeń ślubnych.

Szukając dobrego wykonawcy powinniśmy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • oferta firmy – czy jest wszechstronna,
  • otwartość na pomysły, które sami zaproponujemy,
  • możliwość wysłania próbek zaproszeń.

Im bardziej oryginalnie podchodzimy do tego tematu, tym więcej czasu potrzeba na realizację. Szczególnie czasochłonną formą są zaproszenia ręcznie robione na ślub. Im większa liczba, tym dłuższy może być czas realizacji, ponieważ każde zaproszenie jest od podstaw składane z poszczególnych elementów i nie ma w tym procesie żadnej automatyki. Dłuższy czas oczekiwania nie jest czynnikiem zniechęcającym do korzystania z tej formy zaproszenia na ślub, ale trzeba wyraźnie podkreślić specyfikę tworzenia takich zaproszeń ślubnych, abyśmy odpowiednio wcześnie złożyli zamówienie.

Czas na rozdanie gościom zaproszeń na ślub

Gdy mamy ustalony wzór zaproszenia, zapoznaliśmy się z próbkami i wszystko zostało ostatecznie zaakceptowane, firma tworząca zaproszenia na ślub przystępuje do sporządzenia ilości zgodnej z zamówieniem. Podczas trwania tych prac narzeczeni mogą opracować harmonogram wręczania zaproszeń.

Najprostszą formę stanowi wysłanie zaproszeń ślubnych pocztą. Jest to mniej wymagające od wizyt osobistych, gdyż w tym celu wystarczy jedna dłuższa wizyta na poczcie. Jeżeli jednak mamy możliwość odwiedzić naszych przyszłych gości i zaprosić ich bezpośrednio, będzie to dla nich miły gest i dodatkowa zachęta do skorzystania z zaproszenia. Należy wówczas wcześniej zaplanować wszystkie wizyty oraz dopasować je do planów osób zapraszanych.

Warto pamiętać, aby dać naszym gościom odpowiedni czas na podjęcie decyzji o potwierdzeniu lub odmowie obecności na naszym ślubie. Miejmy świadomość, że osoby, które zapraszamy mogą podjąć się innych zobowiązań w terminie naszego ślubu. Mogą na przykład zarezerwować wypoczynek albo są już w tym terminie zaproszone przez kogoś innego na uroczystość.

Czas jest bardzo istotny na każdym etapie prac przy zaproszeniach ślubnych

Wyboru oraz wręczania zaproszeń ślubnych nie należy pojmować jako czynność jednoetapową i warto poświęcić tym kwestiom odpowiednią ilość czasu. Każdy detal w zaproszeniach będzie wtedy odpowiednio przygotowany, a zaproszeni goście chętniej zaszczycą nas swoją obecnością.

Każdy z tych etapów może trwać kilka dni, tygodni, ale nie można wykluczyć, że będzie trzeba poświęcić kilka miesięcy na wykonanie wszystkich czynności związanych z tematem zaproszeń na ślub. Warto zatem część tej logistyki powierzyć renomowanej firmie o szerokim spektrum ofertowym.

W następnym artykule odpowiemy na pytanie, czy wybrać zabawne zaproszenie na ślub czy klasyczne. Zachęcamy do czytania.